Skup mieszkań do remontu

Co to znaczy że mieszkanie jest do remontu? Bardzo często osoby sprzedające mieszkanie na rynku wtórnym, po zadaniu pytania o stan mieszkania, nie potrafią odpowiedzieć jednoznacznie. Próbują maskować wady mieszkania, tłumacząc że jest ono jedynie do „odświeżenia lub liftingu”, gdy w rzeczywistości po dokładnym wywiadzie okazuje się, że w mieszkaniu nigdy nie wymieniania była np. instalacja elektryczna lub hydrauliczna, a ostatnie prace wykończeniowe przeprowadzane były kilka lub nawet kilkanaście lat temu.

Z czego to wynika? Oczywiście z obawy o negocjację ceny mieszkania. Wiadome jest, że generalny remont wiąże się z nakładami finansowymi i cena sprzedaży mieszkania do remontu z rynku wtórnego musi uwzględniać jego stan.

Mieszkanie do remontu charakteryzuje się zazwyczaj potrzebą prac modernizacyjnych, naprawczych lub ulepszeń, które mogą obejmować różnorodne obszary. Może mieć widoczne oznaki zużycia, takie jak pęknięcia w ścianach, ubytki w tynku, nieszczelności w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych lub w systemie grzewczym. Okna, drzwi, podłogi mogą wymagać wymiany lub renowacji. Mieszkanie może mieć przestarzałą aranżację wnętrz, stare meble, nieaktualne wykończenia, które wymagają odświeżenia lub gruntownej zmiany.

Wymagane prace remontowe mogą obejmować malowanie ścian, szpachlowanie, układanie nowych podłóg, modernizację łazienki lub kuchni, wymianę instalacji elektrycznych lub hydraulicznych. Brak regularnej konserwacji i napraw prowadzi do konieczności przeprowadzenia kompleksowego remontu, aby przywrócić mieszkanie do dobrego stanu.

Mieszkanie do remontu może być postrzegane jako inwestycja z potencjałem, ale tylko wtedy gdy nowy właściciel jest w stanie zainwestować czas i środki w remont, a cena transakcyjna sprzedaży mieszkania jest adekwatna do jego stanu.

Przeszacowanie wartości mieszkania, zwłaszcza gdy wymaga ono sporych nakładów finansowych może prowadzić do tego, że sprzedaż takiego mieszkania w krótkim czasie będzie mało prawdopodobna. Mieszkania do remontu z rynku wtórnego sprzedają się średnio kilka miesięcy, a właścicielom takiego mieszkania pozostaje cierpliwie czekać na nowego nabywcę.

A co jeśli zależy nam na czasie? A stan naszego mieszkania pozostawia wiele do życzenia? Skup Mieszkań Lublin daje gwarancję sprzedaży mieszkania nawet w złym stanie technicznym, wymagającego generalnego remontu.

Wiele osób obawia się, że firmy zajmujące się skupem mieszkań oferują zaniżone ceny. To nieprawda. Niejednokrotnie zdarza się, że cena za mieszkanie oferowana w naszym skupie mieszkań do remontu, jest lepsza, niż oferty jakie sprzedający otrzymuje od prywatnych kupujących. Wiadome jest, że firmy zajmujące się odkupem mieszkań oferują ceny nieco niższe niż rynkowe (zazwyczaj jest to 80-90% ceny rynkowej). Jednak w zamian za to Klient otrzymuje szansę szybkiej i bezproblemowej sprzedaży mieszkania bez względu na jego stan techniczny i wizualny.

Jeżeli zależy Ci na czasie, nie masz ochoty zajmować się sprzedażą na własną rękę i czynnościami z tym związanymi, jak odbieranie telefonów, pokazywanie mieszkania, negocjacje ceny itp. skontaktuj się z naszą firmą Skup Mieszkań Lublin i zapytaj o wycenę swojej nieruchomości.