Skup mieszkań z kredytem hipotecznym

Posiadasz mieszkanie z kredytem hipotecznym i zastanawiasz się czy możesz je sprzedać? Jak najbardziej! Z formalnego punktu widzenia nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia transakcji sprzedaży takiego mieszkania.

Kredytobiorca, będący właścicielem nieruchomości zakupionej na kredyt ma prawo nią dysponować, wynająć ją lub sprzedać. Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym, może być dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy rosnące stopy procentowe i raty kredytu utrudniają jego terminową spłatę, a zadłużenie rośnie zamiast maleć.

Z drugiej strony jednak, sprzedaż takiego mieszkania może być utrudniona, gdyż wielu kupujących obawia się transakcji i mieszkań ze skomplikowaną sytuacją prawną, obciążeniami finansowymi i wpisami wierzytelności w księdze wieczystej. Dla wielu osób, jest to sytuacja dyskwalifikująca daną nieruchomość. W przypadku gdy mieszkanie obciążone jest kredytem hipotecznym, w dziale IV księgi wieczystej, bank widnieje jako wierzyciel, a mieszkanie stanowi jego zabezpieczenie. Dlatego gdy rozważasz sprzedaż takiego mieszkania, w pierwszej kolejności powinieneś poinformować potencjalnych nabywców o obciążeniach ciążących na nieruchomości, a bank o planowanej transakcji sprzedaży.

W ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu lat spłaty kredytu mieszkaniowego, sytuacja finansowa właściciela mieszkania może ulec znaczącej zmianie. Stąd częste rozważania na temat możliwości sprzedaży takiego mieszkania. Posiadanie kredytu hipotecznego nie przekreśla możliwości zbycia mieszkania z kredytem, ale też jest nieco bardziej skomplikowana jeśli chodzi o kwestie formalne. Obciążenie mieszkania kredytem hipotecznym może też znacząco zmniejszyć liczbę potencjalnych nabywców.

Jeśli zastanawiasz się jak szybko i bezproblemowo sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym, skontaktuj się z naszym skupem nieruchomości Skup Mieszkań Lublin i zapytaj o wycenę swojego mieszkania.